Ondřej Glogar: Carnyx

Místo konání:

Náměstí Dr. E. Beneše Mapa

Datum konání:

ZAČÁTEK:  
KONEC:       

Anotace

Koncert Ondřeje Glogara, se skleněnými hudebními nástroji, včetně hry na keltský hudební nástroj Carnyx

Ondřej Glogar aka. ONDRONE

Ondřej hraje na didgeridoo více než 20 let a procestoval s tímto nástrojem velký kus světa. Jako pouliční muzikant založil a vytvořilněkolik hudebních skupin, nejznámější z nich je YEDHAKI:NAUTIKA, se kterou vydal dvě alba AUDIOHALUCINATIONS 2014 a TRANSCENDANCE 2016 a odehrál více než tisíc koncertů, vystoupení a velkých i světových festivalů.

Hraje speciální akustický a dýchací styl Electro / Techno / HighTech styl ovlivněný českou subkulturou Psy/Rave/FreeTekno 90. let.

V roce 2021 vydal první sólové album na didgeridoo, handpan a carnyx - POTENCIÁL 23 s novou přezdívkou ONDRONE// .

https://open.spotify.com/album/2HCz0juIcJU1CwRinHTPjL

S didgeridoo jako původním nástrojem hraje tempo a skladby až do 190bpm, všechny hraje čistě jeho vlastním dechem. Také vytváří skladby didgeridoo prostřednictvím analogových syntezátorů a efektů s hardwarovým systémem Roland Aira a věnuje se inovativní a experimentální živé techno produkci.

Před více než 10 lety k tomu přidal sadu kosmických Handpanů a začal s nimi koncertovat.

Je zakladatelem festivalového projektu Organic Tribal Stage, se kterým se vydal na několik největších českých festivalů - Peruc 2017, Fenix 2017, UfoBufo 2018, UFO BUFO 2019, Fenix 2019, Fenix 2023 , UFO BUFO 2020 a 2022 s podporou kamarádů z československé didgeridoo scény

Ondřej vyučuje Didgeridoo a Handpan a pořádá kurzy po celé ČR i Evropě. Specifickým stylem je jeho divoká a agresivní hra, kombinace elektronických moderních rytmů hraných na prehistorické domorodé hudební nástroje.

Roku 2021 spoluvynalézá první skleněný Carnyx na světě. Dva kusy jsou k vidění ve výstavě sklářské školy v Železném Brodě.

Můžete ho vidět i v zápasech thajského boxu, kde hraje starověkého bronzového draka Carnyxe kde rozvibruje bojovníky v nástupech do ringu na největších českých boxerských šampionátech FXN FIGHT v Čez Aréně v Praze a Noci Válečníků. S tímto nástrojem hraje jako host v kapele kontroverzního českého hudebníka a skladatele Daniela Landy a odehrál s ním dvě velká turné, a koncert se sélem na něj pro více než 70 000 lidí.

A tak se z pouličního muzikanta, brázdícího v bederní roušce hippie pláže co bydlel v jeskyni, nevědomky stal člověk pohybující se mezi proudy populární světové, elektronické i alternativní rockové hudby a jako most spojuje ve svém projevu několik různých hudebních subkultur.

Nenechte si ujít jeho koncert 29. 8. od 19h na náměstí Dr. E. Beneše.