Neskutečno - instalace audiovizuálního díla

Místo konání:

Zauhlovačka - AvantgArt, z. s. Mapa

Datum konání:

ZAČÁTEK:
KONEC:

Anotace

Touto instalací chtěl Ondřej Kábele vtáhnout diváka do své perspektivy vnímání světa při poslechu elektronické hudby, na které pozoruje a zkoumá vše kolem sebe do větší hloubky. Vytvořil zvukový doprovod k instalaci na modulárním syntezátoru, který se zároveň stal inspirací k tvaroslový celého objektu. Bloky skla slouží jako brána k pozorování neustále měnícího se prostoru definovaného strukturou z 3D tisku. Neon prochází skrz jednotlivé bloky jako zdroj energie, který odhaluje odraz jiného prostoru, jako Ondřejovi hudba ukazuje jinou realitu

Ondřej Kábele je studentem Technické univerzity v Liberci v ateliéru skla a šperku. Zúčastnil se studijního pobytu ve sklářské škole TIGA v Japonsku odkud si přivezl práci, která získala první místo v Ceně Stanislava Libenského. Tento úspěch mu zajistil účast v letní sklářské škole Pilchuck v Seattlu, USA.


Inspiraci pro svá díla hledá hlavně v práci s materiálem, kdy se snaží posouvat jeho limity. Rád propojuje sklo s novými médii, aby dosáhl nových kontextů a výrazů.