Týden Křišťálového údolí - sklo z celého Libereckého kraje na jednom místě

Velká letní přehlídka skla, šperku a bižuterie z celého Křišťálového údolí rozzáří Liberec v posledním srpnovém týdnu, 26.–31. srpna 2024. 

Již třetí ročník sklářského festivalu přinese sedm zajímavých výstav, venkovní instalace, ukázky výroby skla i šperků, módní přehlídky, křišťálový trh, představení sklářských mistrů, ale i talentovaných studentů, projížďky speciálně vyzdobenou tramvají, vánoční dům v létě, koncerty, PechaKucha Night a mnoho dalších zážitků. 

Do vzniku festivalu se zapojují proslulí skláři a další umělci z celého Křišťálového údolí spolu se sklářskými a uměleckým školami. 

Festival se letos ponese v duchu 300letého výročí výroby skleněných svítidel na severu Čech.

Návštěvníci se můžou zúčastnit stálého festivalového programu, vyzkoušet na vlastní kůži práci se sklem, ať už u mobilní hutě před libereckou radnicí, u sklářského kahanu nebo při broušení, zapojí se i nejmenší děti v kreativních dílnách. 

Crystal Valley Week 2024 zaplní náměstí Dr. Edvarda Beneše, libereckou botanickou zahradu, historický Liebiegův palác, Krajskou vědeckou knihovnu, Malou výstavní síň, technickou památku Zauhlovačka, neorokokovou kavárnu Pošta, rodný dům Ferdinanda Porsche, Severočeské muzeum, tramvajové depo libereckého dopravního podniku a další nečekaná místa.

Malí i velcí návštěvníci si během Týdne Křišťálového údolí samozřejmě vyzkouší práci sklářů a šperkařů vlastníma rukama a ke koupi budou i originální autorské šperky a výrobky ze skla.

Datum zveřejnění

31.5.2024