Vánoční dům

Místo konání:

Decor by Glassor, nám. Sokolovské 304/9, Liberec Mapa

Datum konání:

ZAČÁTEK:
KONEC:

Anotace

Ukázky výroby a tvořivé dílny s firmami Glassor a Rautis.

  • Glassor - tvořivá dílna malování vánočních ozdob        

  • Rautis - kreativní dílna s perličkovými ozdobami

  • Glassor - ukázka foukání vánočních ozdob

Obchod Decor by Glassor se jako součást festivalu skla Crystal Valley Week promění ve Vánoční dům. Ve dnech od 28. srpna do 2. září 2023 zákazníky přiláká zvuk koled a vůně svařáku. Skleněné vánoční ozdoby si budou moci nejen koupit, ale také sami vyrobit.

Přineseme tématem Vánoc i samotnou nabídkou ozdob a dekorací sváteční osvěžení. Uvnitř se prodejna rozzáří vánočními ozdobami různých barev, motivů i tvarů, které firma Glassor Decorations sama navrhuje a vyrábí.

Zvenku ji pak bude zdobit nová světelná instalace, která vznikla v rámci projektu Světlo pro Vánoční dům. Unikátní světelná projekce tvořená z jemných krystalů na zlatém drátku, od nichž se odráží decentně problikávající světlo, zůstane na exteriéru domu z 19. století na Sokolovském náměstí v Liberci natrvalo, kde prodejna Decor by Glassor sídlí. Umožní tak zákazníkům snadnější lokalizaci obchodu.

Vedle prodeje vánočních ozdob, které firma nabízí celoročně v obchodě, si budou moci děti i zájemci z řad dospělých vyzkoušet malování a foukání skleněných vánočních ozdob. Oproti loňsku se program Vánočního domu obohatí o tvořivé dílničky zaměřené na perličkové ozdoby, které vyrábí firma Rautis. K vidění bude i ukázka foukání vánočních ozdob v podání zkušených sklářů.