LIBĚNA ROCHOVÁ: DIALOG

Místo konání:

Tramvajové depo - Dopravní podnik měst Liberec a Jablonec nad Nisou Mapa

Datum konání:

ZAČÁTEK:  
KONEC:       

Vstupenky:

GoOut   eVstupenka

Anotace

Prostory tramvajového depa Dopravního podniku města Liberce, který se již podruhé stává partnerem festivalu Crystal Valley Week, se v sobotu 2. září od 19h stanou středobodem české módní tvorby.

Liběna Rochová zde zcela výjimečně a unikátně představí část vítězné kolekce INSIDE 2023, a to jak prostřednictvím skutečných modelů, tak zejména nádherných fotografií, jejichž autorem je světově uznávaný fotograf KOTO BOLOFO.

LIBĚNA ROCHOVÁ

Grand designér roku 2015 i oděvní designér roku 2015 za kolekci „Oděvní partitury“ / módní designérka / členka Síně slávy Czech Grand design / aktuální držitelka titulu Módní designér roku 2022 za kolekci INSIDE 23 a v neposlední řadě také profesorka, která vychovala mnoho módních návrhářů, kteří se prosadili doma i v zahraničí.

A právě čtveřici talentů, čerstvých diplomantů Ateliéru designu oděvu a obuvi na UMPRUM pozvala Liběna Rochová v rámci Týdne Křišťálového údolí / Crystal Valley Week 2023 na svůj večer s podtitulem DIALOG.

  • ALEX GNIDIÁKOVÁ

  • BARBORA KOTĚŠOVCOVÁ

  • KRISTÝNA LOVAS ŠENKÝŘOVÁ

  • TOMÁŠ NĚMEC

Prostory tramvajového depa Dopravního podniku města Liberce, který se již podruhé stává partnerem Týdne Křišťálového údolí / Crystal Valley Week, se v SOBOTU 2. ZÁŘÍ 2023 od 19:00 hodin stanou středobodem české módní tvorby.

Liběna Rochová zde zcela výjimečně a unikátně představí část vítězné kolekce INSIDE 2023, a to jak prostřednictvím skutečných modelů, tak zejména nádherných fotografií, jejichž autorem je světově uznávaný fotograf KOTO BOLOFO.

Tento rodem jihoafrický umělec, působící ve Velké Británii, fotografoval pro světové módní magazíny jako Vogue, Vanity Fair, nebo GQ, jako režisér vytvořil krátké filmy pro festival Berlinale, nebo Venice Films Festival a stál za módními kampaněmi tak ikonických značek jako Hermés, Christian Dior, Louis Vuitton a Dom Pérignon.

A byl to právě KOTO BOLOFO, který prostřednictvím svého objektivu zvěčnil barevné módní kreace z kolekce Liběny Rochové INSIDE 2023 do uměleckých fotografií, které vznikly v loňském roce pro české vydání světového módního magazínu VOGUE CS.

Diváci, kteří přijdou v SOBOTU 2. ZÁŘÍ 2023 do tramvajového depa v Liberci tak spatří barvami hýřící kolekci, která měla svou českou premiéru loni v září během tradiční módní akce Mercedes-Benz Prague Fashion Week.

„Ráda nosím černou barvu pro zklidnění, ale uvnitř žiji barvami. Přeji si, aby kolekce vyjadřovala radost, lehkost a velkorysost, aby byla nadčasová a optimistická.“

Právě těmito slovy vyjádřila přední dáma české módy svůj autorský záměr a koncept. Kolekce byla inspirována obrazem umělce Petra Kvíčaly.

Vedle své vlastní tvorby ale Liběna Rochová věnovala podstatnou část své kreativity, energie, času a lásky také studentům, kteří díky ní získali vhled do světové módy a postupně se uplatnili nejen na české, ale také ve světě.

ALEX GNIDIÁKOVÁ

Vyrábí limitované kolekce, kde je každý exemplář k dostání pouze v jediném kuse. Pracuje totiž s materiálem, který se dá sehnat jen v limitovaném množství, jako jedinečná látka, nebo zrecyklovaný oděv ze second handu.

BARBORA KOTĚŠOVCOVÁ

Vystudovala Střední průmyslovou školu oděvní v Praze, Atelier módní tvorby UMPRUM a Atelier designu oděvu a obuvi na UMPRUM. Prošla pracovní stáží v Laformela a studijní stáží Erasmus na Bielefeld University. Se svými módními projekty se představila na Designbloku, Milan Design Week,

KRISTÝNA LOVAS ŠENKÝŘOVÁ

Studentka designu Atelier oděvu a obuvi na pražské UMPRUM, talentovaná módní návrhářka, která vyrůstala v umělecké rodině a od dětství malovala. Na svém kontě má například kostýmy pro divadelní hru, kolekci Fake Perfection, která vznikla ve spolupráci s pletařskou firmou Novia Fashion, vlastní značku Lovas, nebo založení designové značky Takavete, jejímiž produkty jsou doplňky, které mají přesah do módy a funkčního skla.

TOMÁŠ NĚMEC

Designér, který patří mezi velké naděje české módy, se módě začal věnovat již na střední uměleckoprůmyslové škole. Upozornil na sebe jako vítěz soutěže Van Graaf Junior Talent 2022. Pracuje s umělou inteligencí a ve své tvorbě často vychází z kinematografie, kdy oděvy formuje do atmosféry, kterou si okolo určitého díla sám vytvoří.

Jelikož se tyto mladé designérské osobnosti stanou součástí Týdne Křišťálového údolí, tedy kraje sklářů, představí v Liberci nejen své módní kreace, ale také skleněné objekty.

Ty vznikly v červnu 2023 na sklářské huti v Kunraticích u Cvikova, kam je společně s Liběnou Rochovou pozval umělecký sklář JIŘÍ PAČINEK.

Každý z tvůrců bude měl stejný čas na to, aby společně s tímto mistrem vytvořil svůj originální objekt, který nemá žádná, předem daná výtvarná, ani technologická omezení, přičemž pro většinu z nich to byla jejich sklářská premiéra…

Autor fotografie: Koto Bolofo