17h, 18h a 19h Komentovaná prohlídka o restaurování lustrů v Liebiegově paláci.

Místo konání:

Liebiegův palác, U Tiskárny 81/1, Liberec Mapa

Datum konání:

ZAČÁTEK:  
KONEC:       

Vstupenky:

eVstupenka

Anotace

Přijďte se podívat, jak Preciosa Lighting vrátila původní lesk a třpyt křišťálové dominantě Liebiegova paláce - nutná rezervace míst přes e-vstupenku

V celém paláci je 20 historických křišťálových lustrů, jejichž cena je odhadována na 1,25 milionu korun. Ve sbírce je měla Oblastní galerie Liberec, která do roku 2014 v paláci sídlila.

Preciosa Lighting navazující na 300letou tradicí výroby svítidel v Kamenickém Šenově se podílela na renovaci osvětlení pro unikátní budovu libereckého Liebiegova paláce. Renovovaná svítidla návštěvníkům představují průřez nejvýznamnějšími historickými modely lustrů. Ať už jde o křišťálové odlitkové lustry, populární tereziánské či tzv. ověsové koše. Jednotlivá svítidla, vzniklá před více než 100 lety, spojuje precizní ruční práce, velké množství komponentů, různorodé materiály i technologie výroby.

Svítidla, kterým Preciosa Lighting vrátila původní lesk a třpyt, vytváří výjimečný soubor, jež představuje nejvýznamnější modely svítidel vyrobené v Kamenickém Šenově předchůdci dnešních mistrů sklářů. Unikátní kombinace inovativních metod s léty ověřenými řemeslnými technikami, které se dědí z generace na generaci, přináší talentovaným Lightkeepers možnost stát se součástí těch nejzajímavějších regionálních i globálních projektů.

Prohlídky se konají 1. září 2023 se začátkem v 17h, 18h a 19h - nutná rezervace míst předem přes e-vstupenku.