18:30h Carnival of Plants - floristická show

Místo konání:

Botanická zahrada Mapa

Datum konání:

ZAČÁTEK:
KONEC:

Anotace

Floristická show Kláry Franc Vavříkové. Spojení výjimečných květinových vazeb a skleněných objektů z dílny manželů Vágnerových

Beáta a Daniel Vágnerovi vytvořili přímo pro libereckou botanickou zahradu sérii krásných skleněných objektů. Díky jejich spolupráci s přední českou floristkou Klárou Franc Vavříkovou můžete obdivovat nádherné spojení skla a květin.

Manželé Beata a Daniel Vágnerovi se usadili v Chotyni, kde tvoří pod značkou Vagnerglass.

On vystudoval technologii skla na Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské v Železném Brodě a životními kličkami se dostal k uměleckému zpracování skla, ona začínala u keramiky a posléze se rozhodla věnovat se sklu. Manželé se potkali díky své sklářské vášni. Daniel Vágner jezdil do Polska školit na brusírnu, kde shodou okolností pracovala i budoucí manželka.

Klára Franc Vavříková v současnosti navrhuje a realizuje velké výstavy, jako je Flóra Olomouc, Floria Kroměříž nebo Květy na Výstavišti v Lysé nad Labem. Její rukopis najdete i na charitativní akci Rozkvetlé Jezeří. Je mistryně ve floristice ČR i SR, reprezentovala Českou republiku na evropském floristickém šampionátu v italském Janově. Spolupráce se skláři dala její práci další rozměr. Květinám sklo sluší a sklu sluší květiny.