Tribute to Glass Onion

Přesně po dvou letech od zrodu ikonických skleněných objektů pro americký film GLASS ONION : A KNIVES OUT MYSTERY, se na huti Jiřího Pačinka v Kunraticích u Cvikova znovu objeví výkresy a slavný filmový výtvarník a umělecký supervisor John Dexter se tentokrát na dálku znovu zúčastní výroby unikátní série deseti speciálně vybraných křišťálových objektů z filmu režiséra Riana Johnsona GLASS ONION! Ty budou exklusivně představeny v rámci letošního Týdne Křišťálového údolí / Crystal Valley Week v Liberci v neorokokové Kavárně Pošta, a to od 28. srpna (otevřeno vernisáží v 17h) do 24. září 2023, v rámci speciální expozice TRIBUTE TO GLASS ONION, věnované spolupráci sklárny PAČINEK GLASS s T STREET PRODUCTION a NETFLIX.

Sklářský tým PAČINEK GLASS tak bude pod uměleckou supervizí Davida Sobotky znovu tvořit například skleněné JAHODY, MOUCHU, TORSO, TANEČNICI a další skleněné skvosty, kterými byly ve filmu obklopeny světové herecké hvězdy Daniel Craig, Kate Hudson, Edward Norton, Dave Bautista, Leslie Odom jr., nebo Janelle Monáe, a které si zahrály zásadní roli ve finální scéně tohoto filmu.

Návštěvníci se tak mohou těšit na expozici GLASS ONION v Liberci, kde se skutečné skleněné objekty propojí v dokonalé prostorové iluzi s těmi na filmovém plátně, či televizní obrazovce...

COURTESY / S LASKAVÝM SVOLENÍM : T STREET PRODUCTION & NETFLIX

Kavárna Pošta

Datum zveřejnění

20.7.2023