Skleněné ozdoby, koledy, svařák

Prodejna Decor by Glassor se v srpnu promění na Vánoční dům

"Zažil někdo v parném létě sněžení? Zlatý voči!“ zpívá se ve známé pohádce. Sněžit sice nebude, ale zimní atmosféru mohou zájemci zažít už koncem srpna v obchodě se skleněnými ozdobami Decor by Glassor v Liberci na Sokolovském náměstí. Ten se jako součást festivalu skla Crystal Valley Week promění ve Vánoční dům. Ve dnech od 28. srpna do 2. září 2023 zákazníky přiláká zvuk koled a vůně svařáku. Skleněné vánoční ozdoby si budou moci nejen koupit, ale také sami vyrobit.

Obchod Decor by Glassor se letos stane Vánočním domem už podruhé. „Věřím, že i v letošním létě přineseme tématem Vánoc i samotnou nabídkou ozdob a dekorací sváteční osvěžení,“ zmínila manažerka obchodu Klára Jandorová. Uvnitř se prodejna rozzáří vánočními ozdobami různých barev, motivů i tvarů, které firma Glassor Decorations sama navrhuje a vyrábí.

Zvenku ji pak bude zdobit nová světelná instalace, která vznikla v rámci projektu Světlo pro Vánoční dům. Unikátní světelná projekce tvořená z jemných krystalů na zlatém drátku, od nichž se odráží decentně problikávající světlo, zůstane na exteriéru domu z 19. století na Sokolovském náměstí v Liberci natrvalo, kde prodejna Decor by Glassor sídlí. Umožní tak zákazníkům snadnější lokalizaci obchodu.

Vedle prodeje vánočních ozdob, které firma nabízí celoročně v obchodě, si budou moci děti i zájemci z řad dospělých vyzkoušet malování a foukání skleněných vánočních ozdob. Oproti loňsku se program Vánočního domu obohatí o tvořivé dílničky zaměřené na perličkové ozdoby, které vyrábí firma Rautis. K vidění bude i ukázka foukání vánočních ozdob v podání zkušených sklářů.

Vánoční dům

Datum zveřejnění

16.8.2023