S hrdostí oznamujeme, že sklářský festival CRYSTAL VALLEY WEEK 2024 získal záštitu UNESCO!

Děkujeme, vážíme si této podpory! UNESCO ❤️

Velká letní přehlídka skla, šperku a bižuterie z celého Křišťálového údolí rozzáří Liberec v posledním srpnovém týdnu. (26.-31. 8.)

Třetí ročník sklářského festivalu přinese výstavy, venkovní instalace, ukázky výroby skla i šperků, módní přehlídky, křišťálový trh, představení sklářských mistrů, ale i talentovaných studentů, projížďky speciálně vyzdobenou tramvají, vánoční dům v létě, koncerty, PechaKucha Night a mnoho dalších zážitků.

Do vzniku festivalu se zapojují proslulí skláři a další umělci z celého Křišťálového údolí spolu se sklářskými a uměleckým školami.

Festival se letos ponese v duchu 300letého výročí výroby skleněných svítidel na severu Čech.

Návštěvníci sami vyzkouší práci se sklem, ať už u mobilní hutě před libereckou radnicí, u sklářského kahanu nebo při broušení, zapojí se i nejmenší děti v kreativních dílnách.

Crystal Valley Week 2024 zaplní náměstí Dr. Edvarda Beneše, libereckou botanickou zahradu, historický Liebiegův palác, Krajskou vědeckou knihovnu, Malou výstavní síň, technickou památku Zauhlovačka, neorokokovou kavárnu Pošta, rodný dům Ferdinanda Porsche, Severočeské muzeum, Oblastní galerii Lázně, tramvajové depo libereckého dopravního podniku a další nečekaná místa.

(Vstup na většinu festivalových akcí je zdarma.)

Datum zveřejnění

27.6.2024